Samoobrona dla kobiet

SAMOOBRONA DLA KOBIET

Bezpieczeństwo jest stanem dającym poczucie pewności oraz gwarancję jej zachowania.
W piramidzie potrzeb Abrahama Maslowa jego zaspokojenie zostało ujęte na drugim miejscu, zaraz po potrzebach fizjologicznych. Poziom poczucia bezpieczeństwa często kieruje zachowaniem danej osoby, warto więc o niego zadbać. 

W mentalności społeczeństwa istnieje przekonanie, że główny problem z zapewnieniem bezpieczeństwa dotyczy kobiet, mężczyzna, jako „samiec alfa” przecież sam się obroni. Czy aby na pewno tak jest? Według zeszłorocznego raportu „2018 Global Wealth Migration Review”, sporządzonego przez „New World Wealth”  Polska jest szóstym na świecie krajem, pod względem bezpieczeństwa kobiet. Jest to bardzo dobry wynik, czy jednak warto spoczywać na laurach? 

Naszym zdaniem nie. Każda kobieta ma prawo do tego by się bronić w sytuacji realnego zagrożenia życia lub zdrowia – swojego i najbliższych. Dlaczego więc nie pomyśleć o kursie samoobrony dla kobiet? Czy boks dla dziewczyn lub sztuki walki dla kobiet to nadal temat tabu? Może warto się przekonać przychodząc na zajęcia Krav Maga dla kobiet? 

Czym jest Krav Maga? Ta sztuka walki łączy w sobie kilka technik, m.in. Muay thai, boks, brazylijskie jiu jitsu, dodając do tego wszystkie faule, które są zabronione w sporcie. Trenując Krav Maga nie mówimy o przygotowaniach do zmagań sportowych na zawodach lecz do odparcia agresji spotkanej na „ulicy” w życiu codziennym.

Przeciwnicy tego sposobu samoobrony, często zarzucają, że jest on brutalny. Owszem, związane jest to jednak z koniecznością odparcia agresji skierowanej na daną osobę.
W przypadku kobiet, często jest to agresja na tle rabunkowym lub seksualnym. Każda z nich wymaga reakcji adekwatnej do sytuacji, która pozwoli na uniknięcie zagrożenia. Najczęściej agresorami są mężczyźni – stawia to kobietę w sytuacji konfrontacji z przeciwnikiem większym, silniejszym i agresywniejszym – finał takiego pojedynku jest łatwy do przewidzenia. Stąd warto zapisać się na kurs samoobrony, boks dla kobiet lub sztuki walki. 

Podczas naszych zajęć z samoobrony dla kobiet w Warszawie zwiększamy w nich:

 • pewność siebie,
 • umiejętność wykorzystania do obrony przedmiotów codziennego użytku (np. długopisu, parasolki, kluczy itp.),
 • umiejętności negocjacyjne – zdecydowaną większość sytuacji kryzysowych, gdzie nie została zastosowana przemoc fizyczna można rozwiązać dzięki negocjacjom z agresorem.  Zachowanie odpowiedniego tonu głosu, stopniowanie go oraz przyjęcie właściwej postawy może pomóc wybrnąć z niebezpiecznej sytuacji. Kluczowym tutaj jest przyjęcie postawy pozwalającej na odpowiednią reakcję oraz kontrolę dystansu pomiędzy ofiarną a agresorem – optymalna odległość tutaj to kilka centymetrów więcej niż długość wyciągniętej ręki,
 • determinację i asertywność,
 • umiejętność wczesnego rozpoznawania zagrożenia.

Ponadto, uczestnictwo w zajęciach sztuk walki dla kobiet w Warszawie pozwala na poznanie:

 • technik samoobrony połączonych z metodami ataku na strefy wrażliwe (np. krtań, oczy, krocze),
 • technik obrony przed najczęstszymi sposobami ataku (np. obchwyty, ciągnięcie za włosy, duszenia, pozycja tzw. „gwałtu”),
 • zasad i nawyków prewencyjnych, m.in.: 
  • rozpoznawania miejsc i sytuacji niebezpiecznych. Wczesne rozpoznanie zagrożenia może pozwolić Ci uniknąć groźnej sytuacji,
  • wykorzystania przedmiotów codziennego użytku do skutecznej samoobrony
 • metod skutecznego wzywania pomocy.

UWAGA! Efektem ubocznym naszych kursów samoobrony dla kobiet jest poprawa kondycji fizycznej, zgubienie zbędnych kilogramów, wyrzeźbienie sylwetki, lepsze samopoczucie oraz rozładowanie stresu! Zapisując się do nas, miej to ryzyko na uwadze! ☺ Wpadnij na trening próbny i dowiedz się dlaczego aż tyle dziewczyn uczestniczy w naszych sekcjach.

<<yt>>

SAMOOBRONA DLA KOBIET WARSZAWA

Krav Maga Bemowo zaprasza na grupowe oraz indywidualne treningi dla kobiet.

Proponujemy Ci udział w grupach na Bemowie oraz Muranowie. Są to sekcje mieszane, gdzie kobiety stanowią ok. 45% uczestników. Najczęściej ćwiczą one wspólnie w parach, jednak nigdzie nie przetestują skuteczności swojej techniki tak dobrze jak na koledze z grupy ☺

Jeśli jednak krępuje Cię towarzystwo mężczyzn i wolisz trenować z samymi kobietami – napisz do nas! Być może uda się stworzyć grupę tylko dla Ciebie i koleżanek ☺

Szczegółowe ceny treningów grupowysz oraz indywidualnych znajdziesz w cenniku.

KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET

Jedną z opcji treningów Krav Maga oferowanych przez nas są wyjazdy szkoleniowe wyłącznie dla kobiet. Podczas tego typu treningów koncentrujemy się głównie na sposobie, w jaki kobieta może obronić się przed dużo silniejszym od siebie napastnikiem. Ponadto, uczymy jak bronić się wykorzystując przedmioty codziennego użytku oraz w jaki sposób maksymalnie wykorzystać możliwości swojego ciała. Znajomość różnych technik pozwoli na skuteczną samoobronę. 

Wszystkie nasze metody treningowe dobierane są adekwatnie do grupy, w zależności od tego, czy uczestniczki brały udział w poprzednich edycjach, czy też mają z Krav Maga (lub jakąkolwiek aktywnością fizyczną ☺) styczność po raz pierwszy. 

Podczas naszych wyjazdów skupiamy się na połączeniu poważnego podejścia do poszczególnych zagadnień, intensywnych treningów oraz dobrej zabawy, na którą wieczorami także jest czas ☺ Tego typu szkolenia organizowane są kilka razy w roku, najczęściej trwają od 2 do 3 dni, włączając w to weekendy. 

PERSONALNE TRENINGI SAMOOBRONY DLA KOBIET

Trening personalny opiera się na indywidualnej pracy z instruktorem i jest najbardziej efektywną formą zdobywania umiejętności. Tego typu zajęcia trwają od 60 do 90 minut. Trening jest dopasowany do indywidualnych potrzeb kursanta oraz jego umiejętności i sprawności fizycznej. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy Global Krav Maga Academy. Realizowane  są one na warszawskiej Woli blisko Centrum, w specjalnie do tego przystosowanej Sali treningowej. Zajęcia rozpoczynają się od kilku minutowej rozgrzewki, aby następnie skupić się na technicznej części treningu. Ostatni etap zajęć poświęcony zostaje ćwiczeniom wzmacniającym i nadającym większą mobilność. Po treningu kursanci wychodzą bardzo zmęczeni, ale i zadowoleni ☺